1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Półrocze wzrostu Toyota Professional
5 lipca 2024

Półrocze wzrostu popularności Toyota Professional z dominacją modeli PROACE CITY i Hilux

Auta osobowe i dostawcze Toyota Professional przez pierwsze pół roku 2024 zanotowały znaczny wzrost udziału w rynku o 11,8% w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej. Przez sześć miesięcy zarejestrowano w Polsce już 5943 samochody z tej linii, a dwa z nich – PROACE CITY i Hilux – są bezkonkurencyjne w swoich segmentach.

Polscy klienci coraz chętniej wybierają samochody z linii Toyota Professional. Rozwijająca się sieć wyspecjalizowanych salonów oraz serwisów, trzyletnia Gwarancja PRO, a także gama modelowa, która elastycznie dopasowuje się do potrzeb biznesu, pozwalają umacniać się marce na rynku. W pierwszych sześciu miesiącach w Polsce zarejestrowano 5943 auta osobowe i dostawcze Toyota Professional. To wynik o 11,8% lepszy niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. W samym tylko czerwcu z salonów wyjechały 1063 auta.

Wśród 10 najpopularniejszych samochodów użytkowych od początku roku na drugim miejscu został sklasyfikowany PROACE CITY, a ósmą pozycję zajmuje PROACE. Z kolei w Top 10 czerwca PROACE CITY był czwarty.

PROACE CITY najczęstszym wyborem

W segmencie CDV niezmiennie dominuje model PROACE CITY. W pierwszych sześciu miesiącach 2024 roku zarejestrowano 3292 egzemplarze osobowe i dostawcze tego auta, czyli więcej niż trzech kolejnych rywali razem wziętych, co świadczy o skali dominacji najmniejszego auta z linii Toyota Professional w swojej klasie. PROACE CITY ma aż 33% udziału w segmencie, a tegoroczny wynik rejestracji jest o 22% wyższy od uzyskanego od stycznia do czerwca 2023 roku. 

Spośród 3292 egzemplarzy Toyoty PROACE CITY 1856 aut to wersja van (+7%), a 1436 samochodów zostało odebranych w osobowej wersji Verso (+50%). W czerwcu na polskie drogi wyjechały 732 egzemplarze tego modelu.

PROACE utrzymuje drugą pozycję w segmencie MDV (16,6% udziału). Od początku roku zarejestrowano 1540 egzemplarzy tego auta, z których większość to osobowa wersja Verso (855 egzemplarzy). Auta z nadwoziem typu van osiągnęły wynik 685 rejestracji (+32%). W czerwcu klienci odebrali łącznie 188 egzemplarzy modelu PROACE.

Segment pick-upów dla Hiluxa

W segmencie pick-upów pozycję lidera utrzymuje Hilux. Model, który ma renomę auta niezawodnego, niezniszczalnego i wytrzymałego, ma 38,4% udziału w swojej klasie. Od początku roku zarejestrowano 877 egzemplarzy tego auta, co jest aż o 42% lepszym wynikiem niż w pierwszych sześciu miesiącach 2023 roku. W czerwcu na drogi wyjechało 91 Hiluxów.

Samochody z linii Toyota Professional cieszą się coraz większą popularnością wśród polskich klientów. Stopniowe wzmacnianie pozycji marki na rynku wiąże się z ciągle rozbudowującą się siecią wyspecjalizowanych salonów i serwisów, oferowaniem trzyletniej Gwarancji PRO oraz szeroką gamą modeli, które można dostosować do różnych potrzeb biznesowych. W pierwszym półroczu 2024 roku zarejestrowano w naszym kraju 5943 samochody osobowe i dostawcze Toyota Professional, co stanowi wzrost o 11,8% w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego. Sam tylko czerwiec przyniósł rejestrację 1063 pojazdów.

W pierwszej dziesiątce najpopularniejszych samochodów użytkowych od początku roku PROACE CITY zajmuje drugie miejsce, a PROACE uplasował się na ósmej pozycji. W czerwcowym rankingu PROACE CITY znalazł się na czwartej lokacie.

Klienci najczęściej wybierają Toyotę PROACE CITY

Model PROACE CITY cały czas dominuje w segmencie CDV. Od stycznia do czerwca 2024 roku zarejestrowano 3292 egzemplarze tego modelu – z czego 1856 to wersja van (wzrost o 7%), a 1436 to osobowe wersje Verso (wzrost o 50%). Daje to wynik lepszy niż rejestracje trzech kolejnych konkurentów razem wziętych. Model PROACE CITY ma aż 33% udziału w segmencie, a liczba rejestracji wzrosła o 22% w porównaniu do tego samego okresu w 2023 roku. Tylko w czerwcu salony opuściły 732 egzemplarze tego modelu.

Z kolei w segmencie MDV drugą pozycję nadal utrzymuje PROACE z udziałem 16,6%. Przez sześć miesięcy zarejestrowano 1540 egzemplarzy tego modelu, z czego większość stanowiły wersje osobowe Verso (855 sztuk). Samochody typu van osiągnęły wynik 685 rejestracji (wzrost o 32%). W czerwcu trafiło do klientów w sumie 188 egzemplarzy modelu PROACE.

Hilux liderem w segmencie pick-upów

W kategorii pick-upów liderem pozostaje Hilux z udziałem 38,4%, ciesząc się nieustanną renomą pojazdu niezawodnego, wytrzymałego i niezniszczalnego. Od początku roku zarejestrowano 877 egzemplarzy tego modelu, co stanowi wzrost o 42% w porównaniu z pierwszym półroczem 2023 roku. W czerwcu nowych nabywców znalazło 91 Hiluxów.